English EN French FR German DE Russian RU Spanish ES Ukrainian UK

Кафедра журналістики

Шановні друзі!

Раді вітати вас на сторінці кафедри журналістики Факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету!

Наша кафедра є однією з провідних університетських кафедр у галузі журналістики в Україні. Ми прагнемо надавати студентам високоякісну освіту та навички, які потрібні для успішної кар’єри у сучасному світі. Наша  мета – випускати універсальних фахівців, здатних працювати в різних напрямах медіагалузі й орієнтуватися в суспільно-політичних, соціальних, культурних та інших процесах.

Наші науково-педагогічні працівники мають багаторічний досвід у галузі журналістики та активно займаються науковою роботою з проблематики журналістики, щоб підтримувати свої знання та залишатися в тренді сучасних тенденцій, зокрема здійснюють проєкти відповідно до потреб медіасередовища.

Сьогодні кафедра займається проведенням медіадосліджень та активно співпрацює з провідними університетами, науковими та дослідницькими центрами, а також з визначними представниками медіасередовища. Ми віримо, що така співпраця сприятиме у розвитку професійних навичок та підвищенні кваліфікації нашим здобувачам та викладачам.

На нашій сторінці ви зможете дізнатися про освітні програми, які ми пропонуємо, наукові досягнення наших викладачів, а також про інші актуальні події, що відбуваються на кафедрі.

Ми сподіваємося, що наша сторінка стане для вас зручним та корисним джерелом інформації про кафедру журналістики та допоможе вам прийняти рішення про вибір майбутньої професії.

З повагою – завідувач кафедри журналістики, кандидат філологічних наук, доцент,

автор контенту для інформаційного порталу про Україну і світ «Український інтерес»,

колумніст жіночого журналу ELLE Україна,  сценарист, автор та ведучий програми «Мовознавчі баляндраси» (ekspertne.tv),

співавтор відеопроєкту «Відібрати мову» (ekspertne.tv), автор детективних романів,

член Національної спілки письменників України, багаторазовий лауреат Міжнародного літературного конкурсу романів,

п’єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова»,

володар Спеціальної премії від Андрія Кокотюхи «Золотий Пістоль» за найкращий гостросюжетний детектив,

володар гран-прі Конкурсу малої детективної прози «Це ж елементарно, сер!» 

В՚ячеслав Васильченко

Підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Журналістика» здійснюється кафедрою з 2005 року. Кафедра журналістики створена відповідно до наказу ректора від 24.02.2005 р. № 31/од як структурний підрозділ Інституту міжнародних відносин (нині – Факультет міжнародних відносин) Національного авіаційного університету.

Ліцензійний обсяг:

а) освітній ступінь «бакалавр» – 100 осіб.

б) освітній ступінь «магістр»  – 40 осіб.

в) освітній ступінь «доктор філософії» – 4 особи.

 

Сьогодні кафедрою здійснюється підготовка бакалаврів за освітньо-професійною програмою «Журналістика» та магістрів за освітньо-професійною програмою «Журналістика».

Також на кафедрі здійснюється підготовка здобувачів ступеня доктора філософії (PhD) за спеціальністю 061 «Журналістика».

Підготовка висококваліфікованих фахівців включає глибоке вивчення іноземних мов на вибір здобувача (перша – англійська, французька або китайська, друга – арабська, китайська, турецька, японська, іспанська, німецька, італійська, новогрецька або французька) та знання і навички, необхідні для ведення професійної діяльності у галузі соціальних комунікацій, здійснення журналістської авторської діяльності, а також редакторської, проектно-аналітичної, організаційно-управлінської, соціально-організаторської та виробничо-технологічної діяльності. Особливу увагу приділено міжнародному, соціально-політичному, соціокультурному, авіаційно-космічному тематичним напрямам Застосовується студентоцентрований підхід, який реалізується через індивідуалізацію освіти.

Практична підготовка проводиться на базі редакцій традиційних і електронних ЗМІ, які відповідають вимогам програм студентської практики і Положенню про організацію проходження практик здобувачів вищої освіти Національного авіаційного університету.

Викладачі академічних дисциплін мають вчений ступінь і/або практичний досвід у відповідній професійній галузі.

Важливе місце в роботі кафедри посідає наукова робота. Викладачі, аспіранти та студенти-випускники досліджують проблеми сучасних соціальних та медіакомунікацій, медіасередовища, медіаландшафту, конвергенційних процесів у медіа тощо.

Кафедра здійснює навчальну роботу з багатьох дисциплін, серед яких: «Аудіовиробництво», «Постановка голосу», «Відеовиробництво», «Медіапсихологія», «Спічрайтинг», «Медіакомунікації в умовах воєнних дій», «Копірайтинг», «Медіамистецтво», «Фотожурналістика», «Інтернет-журналістика», «Методика роботи прес-секретаря», «Медіапродюсування», «Нові медіа», «Телерадіорежисура», «Журналістські жанри», Сценарна майстерність», «Робота журналіста в кадрі», «Міжнародна журналістика», «Міжнародно-правові стандарти захисту журналіста», «Паблік рілейшнз», «Медіафілософія», «Медіакритика», «Інформаційні війни», «Політична журналістика», «Медіакомунікації у міжнародних відносинах» тощо.

Навчальними планами також передбачено проходження таких видів практики: навчальна практика «Вступ до журналістики», творча практика, виробнича практика, науково-дослідна практика у сфері журналістики, переддипломна практика.

Кафедра розташована в сучасному навчальному корпусі з аудиторіями, оснащеними мультимедійною технікою та доступом до мережі Інтернет, лекційними залами, бібліотекою й читальним залом. У структурі кафедри функціонує навчально-науковій лабораторії телерадіожурналістики. Аудиторні заняття проводяться також в комп’ютерних класах та лінгафонних кабінетах, Центрі медіа-комунікацій НАУ, редакційно-видавничому відділі НАУ, навчально-науковій лабораторії «Інформаційний центр Європейського Союзу» тощо, оснащеність яких дозволяє досягати визначених цілей освітньої програми та програмних результатів навчання.

Студенти мають змогу мешкати в гуртожитках, розташованих поряд з університетом, користуватися послугами Центру харчування, Авіаційного медичного центру, Навчально-спортивного оздоровчого центру, Науково-технічною бібліотекою, Центру культури та мистецтв.

На сучасній матеріально-технічній та інформаційній основі навчальний процес підготовки бакалаврів і магістрів забезпечує потужний науково-педагогічний склад кафедри журналістики. На кафедрі працюють 1 доктор наук, 7 кандидатів наук, з яких 4 мають учене звання доцента, а також 1 старший викладач та 1 викладач.

Викладачі кафедри постійно підвищують свій професійний рівень: беруть участь у семінарах, тренінгах, конференціях, співпрацюють з медійними структурами.

 

Викладачі кафедри беруть участь у Всесвітньому конгресі “Авіація у XXI столітті” – “Безпека в авіації та космічні технології” (НАУ, м. Київ)

 

Науково-педагогічні працівники та студенти кафедри на Міжнародній науково-технічній конференції «АВІА-2023» (НАУ, м. Київ)

 

Доцент В՚ячеслав Васильченко на Міжнародної наукової конференції «Стратегії міжкультурної комунікації в мовній освіті сучасних університетів» (КНЕУ, м. Київ)

Доцент В՚ячеслав Васильченко під час ведення одного з прямих ефірів на «Українському радіо»

Доцент Вячеслав Васильченко у своїй авторській передачі «Мовознавчі баляндраси» на ekspertne.tv

Доцент Вячеслав Васильченко у своєму авторському відеопроєкті «Відібрати мову» (ekspertne.tv)

 

Наші викладачі та здобувачі вищої освіти також проходять стажування за кордоном.

 

Доцент Олена Мельникова-Курганова – гостьовий дослідник кафедри політичних комунікацій з фокусом на Східну Європу та пострадянський регіон Університету Пассау (Німеччина) у дослідницькому проєкті «Публічна комунікація в місті під обстрілом: Інформаційний вплив Росії на мешканців Маріуполя» (2022 – 2024).

 

Доцент кафедри журналістики Остапчук Світлана Сергіївна пройшла стажування в Академії економіки й педагогіки (Чехія, Прага) за темою: “Використання гендерних стереотипів світовими медіа”.

 

Часто перед здобувачами вищої освіти виступають відомі фахівці-медійники.

Виступ виконавчої директорки громадської органзації «Український інститут медіа та комунікації» Діани Дуцик 

Майстер-клас «Робота телеведучої у прямому ефірі» від журналістки«1+1», телеведучої марафону «Єдині новини» Наталії Островської 

 

У випускників магістратури є змога продовжити навчання в аспірантурі за спеціальністю 061 «Журналістика» (освітньо-наукова програма «Міжнародна журналістика»).

Здобувачі вищої освіти постійно займаються науковою роботою: беруть участь у різноманітних конкурсах, олімпіадах, готують наукові публікації. На кафедрі функціонують студентські наукові гуртки.

Кафедра щорічно організовує і проводить Всеукраїнську студентську наукову конференцію «Актуальні проблеми соціальних комунікацій», матеріали якої публікуються в електронних збірниках.

 

Виступ здобувача вищої освіти на Всеукраїнській студентській науковій конференції «Актуальні проблеми соціальних комунікацій»

 

Наші студенти на Міжнародні науково-практичні конференції молодих учених і студентів “Політ. Сучасні проблеми науки”

Наші випускники демонструють високі професійні результати, стаючи успішними в масмедійній сфері.

З метою якісної підготовки здобувачів освітніх ступенів бакалавр, магістр, доктор філософії (PhD) спеціальності 061 «Журналістика» на кафедрі створено навчально-наукову лабораторію телерадіожурналістики, яка функціонує для організації та проведення освітньої і методичної діяльності із забезпечення фахової підготовки здобувачів за напрямом, що відповідає профілю кафедри.

 

Наші контакти:

м. Київ, проспект Відрадний 4, НАУ, Факультет міжнародних відносин, кафедра журналістики, корпус 7, кімн. 7.218.

Тел.: +38 044 406 68 09; +38 044 406 77 85

Кафедра журналістики на сайті НАУ: fmv.nau.edu.ua/structure/department_ua/k_zgurnalistiki/

Електронна пошта кафедри журналістики: fmvnau21@gmail.com

Сторінки кафедри журналістики в соцмережах:

Instagram https://instagram.com/journalists_of_nau_21?igshid=NjIwNzIyMDk2Mg==

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064516676478

 

 

Закрити меню