Міжнародне співробітництво
ПРОВЕДЕННЯ НА БАЗІ ЗВО МІЖНАРОДНИХ КОНФЕРЕНЦІЙ ТА СЕМІНАРІВ ЗА УЧАСТЮ ЗАРУБІЖНИХ ВЧЕНИХ
- Всесвітній конгрес «Авіація у XXI столітті» – «Безпека в авіації та космічні технології» (секція «Авіація та космонавтика в епоху турбулентності: міжнародно-правова відповідь»).
- Міжнародна науково-технічна конференція «АВІА-2021» (секція «Авіація та космонавтика в епоху турбулентності: міжнародно-правова відповідь»).
- Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих вчених «ПОЛІТ. Сучасні проблеми науки» (секція «Міжнародне право: глобальні виклики та тенденції»).
- Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні міжнародні відносини: актуальні проблеми теорії і практики» (секція «Гуманітарні виклики і міжнародне право»).
- Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародно-правове регулювання використання космічного простору в сучасних умовах».
- Міжнародна науково-практична конференція «Міжнародне повітряне право та забезпечення національних інтересів України».
- Наукові читання, присвячені пам’яті професора Володимира Антипенка / Scientific readings dedicated to the memory of Professor Volodymyr Antipenko.
- Круглий стіл «Актуальні питання співпраці України з ЄС» (“Topical issues of cooperation between Ukraine and the EU”).
- Круглий стіл «Міжнародне право, гуманітарна діяльність та перехідне правосуддя: сучасні виклики та можливості для України» (“International law, humanitarian action and transitional justice: current challenges and opportunities for Ukraine”).
- Круглий стіл «Правовий вимір кібербезпеки» (“Legal dimension of cybersecurity”).
- Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції іншомовної професійної підготовки майбутніх фахівців немовних спеціальностей в полікультурному просторі».
- Всеукраїнська наукова англомовна студентська конференція «Молодь без кордонів – розбудова крос-культурної свідомості» / «Youth without borders – building cross-cultural awareness».
НАЛАГОДЖЕННЯ ПАРТНЕРСЬКИХ СТОСУНКІВ ІЗ ЗАРУБІЖНИМИ ЗВО
З метою підвищення ефективності навчальної та науково-дослідної роботи налагоджена взаємодія з низкою провідних зарубіжних закладів вищої освіти:
- Європейська організація публічного права
- «ЄС-і» – інформаційний пункт Європейського Союзу
- Кавказький університет (Грузія)
- Університет Грузії (Грузія)
- Аланя Алаадін університет Кейкубат (Туреччина)
- Інститут імені Юнуса Емре (Туреччина)
- Лодзинський технічний університет (Польща)
- Політехнічний університет Томар (Португалія)
- Університет Кадіса (Іспанія)
- Кавказький міжнародний університет (Грузія)
- Інститут менеджменту інформаційних систем (Латвія)
- Ерзінджанський університет імені Біналі Йилдирим (Туреччина)
- Університет імені Сулеймана Деміреля (Туреччина)
- Cередземноморський університет Албанії (Албанія)
- Університет м. Клягенфурт (Австрія)
- Нанкайський центр з вивчення іноземних мов (Китай)
- Казахський державний юридичний університет імені М.С. Нарикбаєва (Казахстан)
Міжнародна діяльність щодо академічної мобільності в НАУ здійснюється відповідно до Стратегії інтернаціоналізації співробітництва в галузі освіти Національного авіаційного університету на період 2018-2028 роки та Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність у Національному авіаційному університетів.
Відповідальним підрозділом НАУ за міжнародну академічну мобільність є Інститут міжнародного співробітництва та освіти. З метою забезпечення ефективної комунікації налагоджено співпрацю щодо питань реалізації права на академічну мобільність через мережу відповідальних координаторів.
Інформація про можливості щодо реалізації права на академічну мобільність (відкриття конкурсів, проведення презентації щодо) публікується на сайті університету та в соціальних мережах Facebookpage (@NAUINTERNATIONAL).
Університет реалізує проєкти академічних обмінів в рамках Erasmus+, Mevlana та інших програм у 36 ЗВО-партнерах, що означає розширення можливостей для навчання студентів, а також підвищення кваліфікації та викладання викладачів у провідних ЗВО. Спільно зі службою старших експертів (SeniorExpertService) Німеччини НАУ запрошує спікерів з метою імплементації нового досвіду функціонування європейської освітньої системи.
На сьогодні для здобувачів вищої освіти, які навчаються на освітній програмі «Міжнародне право», заплановані конкурси на реалізацію академічної мобільності в рамках програми Erasmus+ до університетів:
– Bingol University / Бінгольський університет(Туреччина);
– University of Cadiz / Університет Кадіса (Іспанія);
– Instituto Politécnico de Tomar / Політехнічний Інститут м. Томар (Португалія).
Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету ФМВ активно беруть участь у конкурсних відборах та мобільностях.
ЗВО-партнери НАУ в рамках програми Erasmus+
УЧАСТЬ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ КАФЕДРИ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ
- Професор кафедри, Буроменський Михайло Всеволодович залучався в якості експерта міжнародними міжурядовими організаціями (Рада Європи, Європейський Союз, Управління Верховного Комісара ООН з прав людини, Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, Світовий Банк, Програма Розвитку ООН, Всесвітня Організація Охорони Здоров’я, ОБСЄ). У якості правового експерта ООН брав участь у діяльності Місії ООН в Грузії (Абхазії) – UNOMIG.
- Волошин Юрій Олексійович, д.ю.н., професор, є членом редакційної колегії міжнародного журналу “Central and Eastern European Legal Studies”. http://fmv.nau.edu.ua/декан-факультету-міжнародних-віднос-2/
- Мушак Наталія Богданівна, д.ю.н., професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства протягом 2017-2019 рр. працювала на посаді старшого експерта (Senior Expert) у рамках німецького проекту «Association for You».
- Мушак Наталія Богданівна, д.ю.н., професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства протягом 2019 – 2020 рр. працювала помічником арбітра у справі між Європейським Союзом та Україною у справі «Ukraine-Measures Related to Certain Ukrainian Export Restrictions on Wood».
- Мушак Наталія Богданівна, д.ю.н., професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства пройшла міжнародне стажування у Кільському університеті Крістіана Альбрехта (Christian Albrechts Universitat zu Kiel), Institut für Osteuropäisches Rechts), Germany, 2018 р. Сертифікат додається.
- Доцент кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Єпіфанова Юлія Сергіївна брала участь у різноманітних міжнародних проектах: учасниця проєкту «Інноваційний університет і лідерство» у Варшавському університеті, м. Варшава, Польща (2014), учасниця програми «Відкритий світ», що фінансується Конгресом США, під управлінням Американських рад з міжнародної освіти, США, м. Річмонд, VCU (2016), учасниця програми «Lifelong Education Programme Палацкий університет, м. Оломоуц, Чехія (2017). З 2020- державний експерт Швейцарської фундації технічного співробітництва з розвитку «Swisscontact».
- Викладач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Головатенко Марина Юріївна 13-17 травня 2019 р. пройшла стажування в University of Dunaújváros 2ndInternational Staff Week (Угорщина). Тема: Services available for international students at the National Aviation University (практичний кейс для викладачів).
УЧАСТЬ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ У МІЖНАРОДНИХ ПРОЕКТАХ
- 21 жовтня 2020 року студенти освітньо-професійної програми «Міжнародне право» розпочали навчання в Європейській школі права та управління (Афіни, Греція). Завдяки активній співпраці з Європейською організацією публічного права, під егідою якої і створено Школу, студенти отримали можливість на пільгових умовах розпочати навчання на дистанційній основі за одним з трьох напрямів – європейське право, європейське управління або європейське право та управління. Програма зі здобуття освітнього ступеня «Бакалавр» розрахована на три роки, за результатами чого студенти отримають диплом міжнародного зразка. По закінченню навчання передбачається обов’язкове стажування в одному з чотирьох офісів Європейської організації публічного права – грецькому чи іншої країни. http://fmv.nau.edu.ua/міжнародні-партнери/
- Студент 4 курсу спеціальності 293 «Міжнародне право» Факультету міжнародних відносин Валерій Пазюк взяв участь у закордонному стажуванні в рамках Угоди про співробітництво між Національним авіаційним університетом та Європейською організацією публічного права (Греція, м. Афіни). Валерій Пазюк був стажером в Європейській організації публічного права (EPLO) з 28.07.2020 по 28.09.2020. Під час стажування Валерій Пазюк допомагав співробітникам EPLO у відділах Технічного Співробітництва, Подорожей та Конференцій, Академії прозорості та Прав Людини (ATHR) та бібліотеці EPLO з наступними завданнями: робота над міжнародними проектами, підготовка довідкових документів, написання звітів, робота над технічним завданням проекту в Албанії, допомога директору департаменту ЄС та міжнародних проектів, оновлення переліку міжнародних проектів EPLO для веб-сайту EPLO, підтримка Академії прозорості та прав людини в адміністративних завданнях, допомога бібліотеці EPLO, презентація книжок. http://fmv.nau.edu.ua/студент-фмв-пройшов-стажування-в-євро/
- Команда Факультету міжнародних відносин у складі студентів кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства посіла третє місце в національних раундах судових дебатів імені Філіппа Джессапа та візьме участь у глобальних раундах (міжнародний етап за участі команд з усього світу), що відбудуться з 9 березня по 17 квітня 2021 року. http://fmv.nau.edu.ua/команда-студентів-фмв-посіла-3-місце-у-н/
- У 2019 році команда студентів III–V курсів кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Факультету міжнародних відносин НАУ увійшла до ТОП-6 команд України у всесвітніх судових дебатах з міжнародного публічного права імені Філіпа Джессапа та виступила на змаганнях у Вашингтоні, США.
- У 2019 році студентка 3 курсу спеціальності «Міжнародне право» Лілія Стрекотенко, подолавши відбір серед кандидатів для участі у програмі академічної мобільності за програмою Erasmus+, пройшла навчання в Університеті м. Кадіс (Іспанія).
НАУКОВІ ПУБЛІКАЦІЇ ЗА КОРДОНОМ
Викладачі кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства щороку активно публікують наукові статті та тези в зарубіжних виданнях, у тому числі тих, які входять до наукометричних баз Scopus та Web of Science. Серед таких публікацій варто зазначити:
- Korotkyi T., Hendel N. The Legal Status of the Donetsk and Luhansk “Peoples’ Republics”/The Use of Force against Ukraine and International Law. Jus Ad Bellum, Jus In Bello, Jus Post Bellum/T.M.C. Asser Press T.M.C. Asser Press.–2018. – Р. 145-171
- Buromenskyi М.; Gutnyk V. The Impact of ECHR and the Case-Law of the ECtHR on the Development of the Right to Legal Assistance in International Criminal Courts (ICTY, ICTR, ICC)/ Baltic Journal of European Studies Tallinn University of Technology (ISSN 2228-0588), Vol. 9, No. 3 (28). – Р. 187-204. (SCOPUS)
- Yuriy Voloshyn, Alina Zamula The state as the leader in fighting international terrorism in the globalized world / Yu. Voloshyn, A. Zamula // Springer Proceedings in Business and Economics. Prague Institute for Qualification Enhancement (PRIZK) International Conference «Entrepreneurial and Sustainable Academic Leadership» (ESAL 2018). – Switzerland. – P. 491-501.
- Волошин Ю.О. Правова глобалізація та міждержавна інтеграція як ефективний і пріоритетний (лідируючий) фактор формування міжнародної безпеки і забезпечення суверенітету держав // Atlantis Press, 2018, № 11, p. 351-358 (включено до Web of Science Core Collection) (Legal globalization and interstate integration as a leading factor of the formation of state security and sovereignty)
- Mushak Nataliia. Legal Aspects of Cross-Border Cooperation between Ukraine and European Union / Nataliia Mushak // European Studies. 3. The Review of European Law Economics and Politics, Czech ECSA and Jean Monnet Centre of Excellence in EU Law at Faculty of Law, Palacký University Olomouc, tř. 17. listopadu 8, 771 11, Olomouc, Czech Republic in Wolters Kluwer, Czech Republic. – P. 263-271.
- Mushak Nataliia. Role of acquis in the EU legal order / Nataliia Mushak // Evropsky Politichy a pravni Diskurz. Svazek 3, 4 vydani, 2016. – P.53-58.
- Mushak Nataliia. Local border traffic arrangements as legal instrument for the liberalization of the visa regime between Ukraine and the European Union / Nataliia Mushak // Legea si Viata. Revista stiintifico-practica, 2016. – P.106-110.
- Mushak Nataliia. Legal Aspects of the Accession of Third Countries to the Schengen Area / Nataliia Mushak // Legea si Viata. Revista stiintifico-practica, 2018. – P.
- Mushak N. B. The impact of the harmonization with the EU legal norms on the Ukrainian national legislation / N. B. Mushak // Scientific Letters of Academic Society of Michael Baludansky. Volume 2, No. 3/2014.- 97-100.
- Mushak N. The Development of Common Constitutional Traditions by the European Court of Justice and the Union’s Acquis / Mushak N. // Evropský politický a právní diskurz. – 2020. – Svazek 7, 6 vydani. – P. 57–65.
- Mushak N., Muraviov V. Judicial Control of Public Power as Legal Instrument for Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms in Ukraine. Rule of Law, Human Rights and Judicial Control of Power: m – Regensburg: Springer, 2017. – 445 р.
- Mushak N., Muraviov V., Tarakhonych T. International Agreements of the European Union and acquis of the European Union // Juridical tribune. – October 2020. –10. – Special Issue. – Р. 49-72.
- Mushak N., Muraviov V. Legal Issues of the Implementation of the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms 1950 in Ukraine // Access to Justice in Eastern Europe. – 2021. – Vol. 4. – Issue 01. – Р. 8-22.
- Mushak N., Muraviov V., Davidyuk A. New Challenges to the EU Common Immigration Policy // Annals of the Romanian Society for Cell Biology. – 2021. – Vol. 25. – Issue 01. – Р. 7053-7062.
- Shaptala N., Kaminska N., Kalynovskyi B., Ivanochko I., Kulyk T. Constitutionalism as a philosophical and legal category and a socio-political phenomenon. Journal of Legal, Ethical and Regulatory Issues Volume 23, Issue 2, 2020 . https://www.abacademies.org/articles/Constitutionalism-as-a-philosophical-and-legal-category-and-a-socio-political-phenomenon-1544-0044-23-2-464.pdf.
- Dzhuska A., Kaminska N., Makarukha Z. Modern concept of understanding the human right to life. Wiadomosci Lekarskie TOM LXXII, 2021, № 2, P.1337–1342.
- Камінська Н.В., Назарко Ю.В., Іляшко О.О. Implementation of the right to health care in the countries of the European Union. Wiadomosci Lekarskie TOM LXXII, 2019, № 7, P.1337–1342.
- Kaminska N. Trends in the Development of International Legal Personality and Subjects of International Law: Theoretical Analysis. OPCION. Universidad del Zulia 2018. Т.34 №: 87-2. Р. 507-520.
- Volodymyr Tkachenko, Aleksy Kwilinski, Oleksandr Korystin, Natalia Svyrydiuk, Iryna Tkachenko. Assessment of information technologies influence on financial security of economy / Journal of security and sustainability issues. 2019 March. Volume 8. Number 3. P. 375-385.
- Volodymyr Tkachenko, Oleksandr Korystin, Taras Voloshchuk, Viacheslav Nekrasov, Natalia Svyrydiuk. Cryptocurrency Circulation in the Global and Domestic Financial Systems // Journal of Legal, Ethical and Regulatory Issues. Volume 22, Special Issue 2, 2019. Р. 1-6.
- Korystin O.Y., Svyrydiuk N.P. Mihus I.P., Likhovitskyy Y.O., Mitina О.M. Money laundering: macroeconomic assessment methods and current trend in Ukraine // Фінансово-кредитна діяльність: проблеми теорії та практики. 2020. Вип. 1 (32). С. 341-350.
- Liliia M. Nevara, Andrii V.Paziuk, Mykhailo A. Paziuk end. REGULATION OF OFFSHORE JURISDICTIONS’ ACTIVITIES: A PRACTICAL ASPECT. // International Journal of Management (IJM). Volume 11, Issue 3, March 2020, pp.612–623, Article ID: IJM_11_03_063. (Scopus). http://www.iaeme.com/MasterAdmin/Journal_uploads/IJM/VOLUME_11_ISSUE_3/IJM_11_03_063.pdf
- Mariia Kolesnikova, Elena Kiselyova, Oksana Vasylchenko, Liudmyla Svyrydova, Daria Kibets. Judicial Practice as a Pre-Condition for Preventing Contradictory Judicial Decisions. Journal of Legal, Ethical and Regulatory Issues. Volume 23, Issue 5, 2020. https://www.abacademies.org/articles/Judicial-practice-as-a-pre-condition-for-preventing-contradictory-judicial-decisions-1544-0044-23-5-553.pdf.
- Daria Kibets, Olena Lepei, Oleksii Yu. Prokopenko, Alina M. Chorna, Mykola L. Shelukhin. Anti-Fraud Technologies in E-Banking. Journal of Legal, Ethical and Regulatory Issues. 2019. Volume 22, Special Issue 2. https://www.abacademies.org/articles/antifraud-technologies-in-ebanking-8182.htm