На Факультеті міжнародних відносин НАУ пройшов тематичний захід з нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

З нагоди вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на Факультеті міжнародних відносин НАУ відбувся тематичний захід, присвячений історичним передумовам, обставинам та причинам депортації у 1944 році корінного народу кримського півострову. Студентка 3-го курсу Ніяра Веліляєва підготувала доповідь з архівними матеріалами та фотодоказами героїчності свого прадіда Джемілєва Кадира Тарпі – героя Другої вітчизняної війни, родину якого депортували радянська влада, доки він був на фронті. Студент 305 групи Ткаченко Данило розповів про віднайдені ним архівні матеріали, відповідно до яких, кримських татар, які повернулися з фронту і хотіли віднайти свої сім‘ї, розстрілювали під приводом поїздки до загублених рідних. Загалом 200 тисяч кримських татар було примусово депортовано до Азії, на жаль, по меншій мірі, половина з них загинули у дорозі, від нестерпних умов етапування. Щороку 18 травня у світі відзначають пам’ять жертв депортації кримських татар. В Україні з 2014 року цього дня офіційно відзначають День боротьби за права кримськотатарського народу, а з 2016 року — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.