Професійні можливості
Під час навчання студенти опановують різноманітні ІТ-технології та програмні методи і засоби. Зокрема, опановують комп’ютерну графіку, мультимедійні технології, веб-технології, комп’ютерно-видавничі системи, 3D-моделювання, обробку текстових та графічних зображень як під поліграфію, так і під веб, отримують практичні навички зі створення комп’ютерних моделей, макетів, друкованих та електронних видань, веб-сайтів, порталів, автоматизації виробництва, верстки тощо.
Професійне становлення майбутніх фахівців здійснюється під час проходження практичних занять з впровадження комп’ютерних та інформаційних мультимедійних технологій у видавничо-поліграфічній справі.
Студенти під час проходження практики здійснюють цифрову обробку баз даних, наприклад в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В. О. Сухомлинського
Здійснюють підтримку інформаційних процесів в комп’ютеризованих видавничих системах з використанням мультимедійного контенту в ТОВ «Видавництво «Розумники»
Можливості працевлаштування
Студенти спеціальності 186 “Видавництво та поліграфія”, спеціалізації (освітньо-професійної програми) “Технології електронних мультимедійних видань” мають широкі можливості працевлаштування.
Зокрема, можна переглянути короткий відеоролик, створений випускником кафедри Владиславом Решетняком.
Згідно з Класифікатором професій ДК 003:2010, який застосовується під час запису про роботу у трудові книжки працівників, кваліфікація визначається у дипломі чи іншому документі про професійну підготовку (посвідченні, сертифікаті тощо) через назву професії (інженер-радіолог, економіст, токар, секретар-стенографіст тощо). Професія – здатність виконувати подібні роботи, які вимагають від особи певної кваліфікації. Кваліфікація визначається рівнем освіти та спеціалізацією. Кваліфікація – здатність виконувати завдання та обов’язки відповідної роботи.
Відповідно до Класифікатора професій випускники ОС “Бакалавр” можуть працювати за професіями, що вказані у розділі 3 “Фахівці”, ОС “Магістр” – розділі 2 “Професіонали”.
Випускники ОС “Бакалавр” спеціальності 186 “Видавництво та поліграфія”, спеціалізації “Технології електронних мультимедійних видань” можуть працевлаштуватись, зокрема, за такими професійними назвами робіт:
- Фахівець з видавничо-поліграфічного виробництва
- Фахівець з комп’ютерної графіки (дизайну)
- Дизайнер-виконавець мультимедійних об’єктів
- Дизайнер-виконавець графічних робіт
- Асистент кінорежисера анімаційних (мультиплікаційних) фільмів (за умови проходження стажування у відповідній організації)
- Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення (за умови проходження додаткових курсів чи стажування у відповідній організації)
- Фахівець з розроблення комп’ютерних програм (для фронтенду; бажано додатково пройти курси чи стажування у відповідній організації)
- Монтажер (за умови проходження стажування у відповідній організації)
- Оператор обробки та титрування телепередач (за умови проходження стажування у відповідній організації)
- Фототехнік (за умови проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації)
Випускники ОС “Магістр” спеціальності 186 “Видавництво та поліграфія”, спеціалізації “Технології електронних мультимедійних видань” можуть працювати, зокрема, за такими професіями:
- Технолог електронних мультимедійних видань
- Технолог-дослідник (видавничо-поліграфічне виробництво)
- Технолог (видавничо-поліграфічне виробництво)
- Дизайнер-дослідник
- Інженер системний видавничо-поліграфічного виробництва
- Дизайнер графічних робіт
- Дизайнер мультимедійних об’єктів
- Дизайнер пакування
- Редактор мультимедійних видань засобів масової інформації
- Технолог-видавець
- Аналітик програмного забезпечення та мультимедіа (за умови проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації)
- Програміст прикладний у галузі веб-розробки (за умови вибору відповідних вибіркових дисциплін, проходження стажування, отримання досвіду у відповідній організації)