Семінар з питань прямої демократії у правовій державі

Онлайн-семінар студентів з Німеччини, України та Казахстану

У межах програми DAAD «Діалог Схід-Захід 2021» Інститут східного права в Мюнхені і Університет Регенсбурга за участю Університету КАЗГЮУ імені М. С. Нарікбаєва і Центру німецького права факультету міжнародних відносин НАУ проведуть спільний вебінар зі студентами з Німеччини, України і Казахстану. Під час семінару будуть розглянуті найбільш важливі аспекти прямої демократії в Німеччині, Україні та Казахстані, у тому числі за допомогою порівняльного аналізу законодавства Швейцарії, Австрії та країн колишнього соціалістичного блоку (Польща, Угорщина, країни Центральної Азії). Основна увага буде приділена питанням просування процесів демократизації і правової державності, а також розвитку громадянського суспільства.

Що і коли?

Онлайн стартова зустріч: 08.10. 2021

10.00-12.00 і 13.00-15.00 – по Берліну

11.00-13.00 і 14.00-16.00 – по Києву

14.00-16.00 і 17.00-19.00 – по Нур-Султану

Семінар розпочнеться з виступів провідних професорів з Німеччини, України та Казахстану на тему прямої демократії та знайомства учасників семінару, представлення їх тем виступів.

Онлайн блок семінари: 05/06.11.2021, 12/13.11.2021 і 18.11.2021

Доповіді експертів, присвячені питанням прямої демократії в окремих країнах Європи, студентські презентації та спільна групова робота зі студентами із Німеччини, України та Казахстану.

за підтримки

Для участі у семінарі необхідно надати організаторам:

• короткий мотиваційний лист (1-2 сторінки)
  • результати навчання в університеті (виписка із залікової книжки і т.п.)
  • підтвердження рівня знань німецької мови (при наявності). Знання німецької мови не є обов’язковим, а буде лише перевагою під час відбору учасників

Подати заявку на участь у семінарі можуть студенти бакалавріату та магістратури, а також докторанти та молоді вчені, які цікавляться питаннями прямої демократії і порівняльного правознавства. Студенти бакалавріату повинні по можливості вчитися щонайменше на другому курсі.

Кількість учасників з України та Казахстану обмежена 8 студентами з кожної країни.

Що очікується від учасників?

• участь в онлайн стартовій зустрічі 08.10.2021 р.
  • виступ з доповіддю (15-20 хвилин) на німецькій, українській або російській мові. Теми для виступів будуть визначені під час онлайн стартової зустрічі
  • активна участь у груповій роботі в період з 08.112021 р. по 17.11.2021 р. спільно зі студентами з Німеччини, України та Казахстану

Успішна участь у всіх етапах семінару буде відзначена міжнародним сертифікатом, виданим Інститутом східного права і університетом Регенсбурга.

Детальна інформація про проект:

Заявки на участь разом з необхідними документами прохання надсилати у відсканованому вигляді за адресою: проф. Роману Мельнику,  Університет КАЗГЮУ імені М.С. Нарікбаєва, r.melnik@ukr.net

Заявки приймаються до 30.09.2021 р.