16.10.2024
Професор кафедри міжнародного та європейського права ФМВ Андрій Пазюк взяв участь у воркшопі, присвяченому формуванню національної позиції України щодо застосування міжнародного гуманітарного права (МГП) до кібероперацій.
У заході, що відбувся в рамках ініціативи Національного кібербезпекового кластера, взяли участь близько 50 представників державних органів, міжнародних експертів, юристів, науковців, які спеціалізуються на міжнародному праві, кібербезпеці та військовій справі.
Андрій Пазюк виступив з важливими ініціативами щодо того, як Україна може застосовувати міжнародне гуманітарне право в умовах кіберконфлікту. Було висвітлено питання статусу комбатантів у кіберопераціях, аналіз міжнародних прецедентів та контроверсійних аспектів застосування МГП у кіберпросторі.
Під час заходу обговорювалися критичні питання регулювання кібероперацій під час збройних конфліктів, зокрема в контексті війни з росією. Важливим елементом воркшопу стала розмова про юридичну кваліфікацію кібератак, які мають місце в російсько-українському конфлікті, а також про необхідність розробки рекомендацій для міжнародної спільноти.
Професор Пазюк разом з учасниками заходу продовжують працювати над тим, щоб Україна зайняла провідну позицію у формуванні нових підходів до регулювання кіберконфліктів на міжнародному рівні, забезпечуючи дотримання принципів гуманітарного права навіть у цифровій сфері. Цей воркшоп є черговим кроком на шляху до формування правової основи для притягнення агресора до відповідальності за воєнні злочини в кіберпросторі та для забезпечення нашої перемоги в цій гібридній війні.