English EN French FR German DE Russian RU Spanish ES Ukrainian UK

Викладач ФМВ став запрошеним лектором провідних університетів Латвії

Викладач ФМВ став запрошеним лектором провідних університетів Латвії

10.01.2025

Викладач кафедри журналістики ФМВ, теле- та радіоведучий Володимир Бірюков став запрошеним гостьовим лектором провідних університетів Латвії. Запланована серія лекцій в латвійських університетах, під час яких Володимир Бірюков поділиться власним досвідом роботи, розповість про роботу фіксером та діяльність українських журналістів під час російсько-української війни.

Володимир Бірюков провів першу лекцію в Університеті RISEBA для студентів з Латвії, викладачів університету та студентів з інших країн – учасників програм обміну.

Лекція була присвячена трансформації журналістики в умовах війни на європейському континенті. Володимир Бірюков розповів як працював з новинами культури, став соціальним журналістом, воєнним кореспондентом та фіксером. Він підкреслив, як міжнародні контакти, налагоджені на таких подіях, як Каннський кінофестиваль і Євробачення, стали ефективним інструментом для інформування про війну в Україні.

Під час лекції викладач кафедри журналістики Володимир Бірюков пояснив основні аспекти роботи в українській журналістиці в умовах війни: як ефективно готуватися до інтерв’ю, долати хвилювання, працювати в гарячих точках та забезпечувати власну безпеку. Він також акцентував на важливості адаптації українських журналістів до міжнародних стандартів і тісної співпраці з європейськими колегами для поширення перевіреної інформації.

«Для мене важливо не лише розповісти про те, як працює українська журналістика під час війни, а й показати, що навіть у найважчих умовах медіа можуть бути ефективними, якщо знати, як використовувати наявні ресурси та контакти. Це і є наша боротьба за правду», – прокоментував викладач.

Наприкінці лекції Володимир відповів на запитання як студентів, так і викладачів. Вони цікавилися специфікою роботи українських медійників, організацією роботи в зоні бойових дій, а також тим, як війна змінила підходи до створення репортажів. Особливий інтерес викликала тема емоційної стійкості журналістів у стресових умовах. За словами організаторів Університету RISEBA, лекція отримала високі оцінки за практичність і натхненність, а Володимира вже запросили повернутися з новими темами.

Залишити відповідь