Закордонні наукові та науково-методичні заходи
Науково-педагогічне стажування «Застосування web-технологій у системі підготовки педагогів та психологів»
До участі у Науково-педагогічному стажуванні «Застосування web-технологій у системі підготовки педагогів та психологів» (м. Рига, Латвійська Республіка, 6 листопада – 17 грудня 2023 року) запрошуються науково-педагогічні співробітники закладів вищої освіти, наукові співробітники наукових установ, докторанти, аспіранти, здобувачі, студенти, а також практичні працівники, які мають або здобувають освіту в галузі педагогіки та психології.
Навчальне навантаження стажування становить 6 кредитів ЄКТС (180 годин) і розподіляється по 6 годин кожного дня впродовж 6 робочих тижнів.
Форма участі: дистанційна.
Мова тез доповідей: латиська, англійська, українська.
Вебінар Ukrainian Researcher Publishing Workshop від компанії Elsevier (перша сесія)
09 жовтня 2023 року заступник декана ФМВ, док.пед.н., професор Наталія Василишина долучилася до англомовного трьох годинного он-лайн вебінару Ukrainian Researcher Publishing Workshop від компанії Elsevier.
Варто зауважити, що у вебінарі взяли участь спікери та викладачі з різних міст світу, зокрема: Амстердаму, Берліну, Риму, Стокгольму та Вени.
Он-лайн захід було присвячено таким напрямам, як: англомовним сесіям редакторів журналів на тему «Роль редактора», яка була презентована двома головними редакторами журналів Elsevier; тенденціям дослідницького ландшафту (теми дослідження, відкритий доступ, міждисциплінарні дослідження та співпраця); нові журнали та журнали, що розвиваються (індексація, залучення аудиторії, етапи запуску нового журналу).
Позитивним результатом участі у науковому заході є долучення до міжнародної наукової спільноти та ознайомлення з останніми тендентціями щодо опублікування результатів дослідження у виданнях, що індексуються у науково-метричних базах Scopus Web of Science.
Вебінар Ukrainian Researcher Publishing Workshop від компанії Elsevier (друга сесія)
10 жовтня 2023 року заступник декана ФМВ Наталія Василишина долучилася до Другої сесії англомовного трьох годинного он-лайн вебінару Ukrainian Researcher Publishing Workshop від компанії Elsevier.
Варто зауважити, що у вебінарі взяли участь менеджери наукових проєктів, спікери, автори статей, редактори та головні редактори журналів з різних міст світу, зокрема: Амстердаму, Берліну, Риму, Стокгольму та Вени.
Он-лайн захід було присвячено таким напрямам, як: найкращі практики написання наукових рукописів, комунікації з наукою та залучення громадськості, пошук відповідних журналів, виключно з використанням платформи Journal Finder; ознайомлення із найкращими практиками рецензування наукових робіт, обмін досвідом інновацій в рецензуванні; тренінги з етики, а саме вивчення інструментів довіреного контенту.
Позитивним результатом участі у науковому заході є долучення до міжнародної наукової спільноти та ознайомлення з останніми тендентціями щодо опублікування результатів дослідження у виданнях, що індексуються у науково-метричних базах Scopus Web of Science, а також занурення у англомовну наукову атмосферу створену досвідченими авторами, рецензентами та редакторами журналів, що індексуються у науково-метричних базах Scopus Web of Science.
Стипендіальна програма Chevening
Посольство Великої Британії в Україні оголошує відбір учасників на стипендіальну програму Chevening.
Фінансування надається для навчання на магістерській освітній програмі в одному з вишів Сполученого Королівства.
Chevening – ініціатива Міністерства внутрішніх справ та Офісу з розвитку Великої Британії, яка допомагає молоді здобути бажану освіту у провідних університетах країни.
Учасники можуть обрати будь-який британський заклад та напрямок навчання.
Для отримання грошового заохочення необхідно мати:
- диплом бакалавра
- щонайменше два роки досвіду роботи (стажування і волонтерство враховується).
Програма не вимагає формального підтвердження знання англійської мови, але такий тест може знадобитися при вступі в обраний університет.
Подати заяву для участі у відборі на отримання стипендії необхідно до 7 листопада.
Англомовний міжнародний захід ФМВ НАУ
26 вереся 2023 року на Факультеті міжнародних відносин за участі та підтримки Kanda Center for Online Intercultural Exchange Program відбувся англомовний міжнародний захід із студентами різних напрямів професійної підготовки.
Форма проведення офіційної події була у вигляді міжнародної он-лайн зустрічі, організатором якої був Кірен Джуліан, директор освітньої установи Kanda Institute of Foreign Languages/Канда інституту іноземних мов, Японія (м. Токіо). Міжнародна зустріч була проведена на базі освітньої установи Kanda Institute of Foreign Languages, Японія (м. Токіо), до якої залучилися студенти 20 країн, зокрема Україна, Японія, Греція, Індонезія, Португалія, Франція, Іспанія, Італія, Шрі-Ланка, Індія, Лаос, Таїланд, Туреччина, Польща, Литва, Сполучені Штати Америки, Сполучене Королівство Великої Британії.
Варто зауважити, що студенти різних спеціальностей (Англомовний Проект) ФМВ проявили активну участь у заході, зокрема: обмінювалися культурним досвідом своєї країни, висловлювали особисту думку щодо конкретної проблеми, а також проявляли ініціативу креативність у процесі англомовної міжкультурної взаємодії.
Схвальної оцінки заслуговує те, що проведений захід створив позитивну іншомовну крос культурну комунікативну атмосферу, був надзвичайно інформативним та корисним для студентів ФМВ, водночас поєднавши використання студентами ФМВ академічної англійської мови й формування у них технік міжкультурної взаємодій для побудови міцних і продуктивних професійних міжнародних зв’язків у своїй майбутній професійній діяльності.
Позитивним результатом зустрічі слід вважати те, що з метою продовження міжнародної співпраці студенти ФМВ НАУ різних спеціальностей вмотивовані та заохочені до участі у подальших запропонованих англомовних сесіях, що значно розширить можливості ФМВ НАУ у галузі освіти і науки за участі та підтримки Kanda Center for Online Intercultural Exchange Program.
Варто зазначити, що активним учасникам заходу будуть вручені сертифікати за підписами ректора НАУ М.Луцького та декана ФМВ Ю.Волошина.