English EN French FR German DE Russian RU Spanish ES Ukrainian UK

Кафедра міжнародного туризму та країнознавства

Міжнародна діяльність професора В. І. Вишневського

Активну наукову міжнародну діяльність проводить професор кафедри, доктор географічних наук В.І. Вишневський. Його міжнародна наукова мобільність пов’язана з особистою участю у міжнародних конференціях та наукових симпозіумах. У 2022 році В.І. Вишневський взяв участь у XVI International Scientific Conference «Monitoring of Geological Processes and Ecological Condition of the Environment» (15-18 November 2022, Kyiv, Ukraine); у 2023 році – 44th IAD Conference (6-9 February, 2023, Krems, Austria), 30th Scientific International Symposium «Deltas & Wetlands» (05-09 June 2023, Tulcea, Romania), Сonference «Environmental Research between Ukraine and Bavaria – Encounter, Cooperation and Reconstruction» (13-14 November 2023, Regensburg, Germany).

Міжнародна наукова конференція по туризму

Дев’ятий рік поспіль, починаючи з 2015 року, проводиться науково-практична конференція «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України», яка вісім останніх років має статус міжнародної. Другий рік поспіль конференція проводиться в умовах повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в нашу країну.

Але кожна війна рано чи пізно закінчується. Всі ми свято віримо, що ця російсько-українська війна закінчиться нашою Перемогою. Весь світ вже відкриває для себе нову Україну – вільну, непоборну, демократичну. Весь світ вже знає про існування Бучі, Гостомеля, Ірпеня, Маріуполя, Сєверодонецька, Бахмута … Про місця української військової звитяги – острів Зміїний, Чернобаївку, Соледар, Мар’їнку … Як же не відвідати такі нові яскраві туристські дестинації? І тому є велика впевненість, що український міжнародний туризм має величезне майбутнє. Величезний поштовх отримає й внутрішній туризм. Отже в української наукової туристської спільноти попереду дуже багато нових викликів, нової творчої роботи, яку ми тільки розпочинаємо.

Науковий супровід конференції в цьому році забезпечувала кафедра міжнародного туризму та країнознавства Факультету міжнародних відносин Національного авіаційного університету (м. Київ). Серед співорганізаторів й закордонні навчальні заклади – Середземноморський університет Албанії, Гданський університет (Польща), Казахський державний юридичний університет імені М.С. Нарикбаєва.

Отже, 11 травня 2023 року в Українському державному центрі національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (м. Київ, вул. Скомороська, 5-7) відбулася вже ІХ Міжнародна науково-практична конференція «Теоретичні і прикладні напрямки розвитку туризму та рекреації в регіонах України». Конференція присвячена 90-річчю утворення Національного авіаційного університету. Відбулася конференція в on-line режимі.

В програмі роботи конференції – пленарне засідання, присвячене нагальним проблемам розвитку туризму в регіонах України, робота наукових секцій за напрямками «Туризм і авіація», «Економічні проблеми, менеджмент та маркетинг в туризмі», «Географія туризму та рекреації», «Теоретичні, методичні та організаційні основи спортивного туризму та активної рекреації», «Психолого-педагогічні аспекти туризму та рекреації, підготовка фахівців з туризму», «Екологічні аспекти туризму та рекреації», «Краєзнавчий туризм».

Не зважаючи на обставини, що склалися, конференція, як і в минулому році, викликала широкий резонанс у наукової спільноти України. До участі в конференції представили доповіді більше 70 науковців та туристів-практиків з Києва, Одеси, Львова, Харкова, Херсону, Луганська, Запоріжжя, Полтави, Кропивницького, Умані, Кривого Рогу, Переяслава, Берегово Закарпатської області тощо. Серед учасників конференції 18 докторів наук та 26 кандидати наук, значна кількість туристів-практиків, які представляють позашкільні туристські заклади Харківської, Кіровоградської, Полтавської, Запорізької, Сумської областей, Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Серед зарубіжних учасників науковці з Албанії, Казахстану, Чехії, Бельгії, Польщі.

Співпраця кафедри з Альпен Адріа університетом м.Клагенфурт

Восени 2011р. на запрошення уряду федеральної землі Каринтія завідувач кафедри країнознавства і туризму професор Г.В.Балабанов взяв участь у ХХІІ Європейському конгресі етнічних меншин (м.Клагенфурт) у складі делегації від України. За попередньою домовленістю відбулась зустріч з керівництвом Альпен-Адріа університету з метою встановлення партнерських зв’язків.

У березні 2012 р. відбувся візит професорів Альпен-Адріа університету Т.Ройтера, Р.Терлуттера і Д.Шнайдера до Національного авіаційного університету. Гості були ознайомлені з діяльністю кафедр Інституту міжнародних відносин НАУ, матеріально-технічною базою університету і видатними історико-культурними пам’ятками Києва. Ознайомчі візити призвели до обопільного бажання укласти Угоду про співробітництво між університетами.

10.11.2012 р. Відбулося підписання Угоди про співпрацю між університетом  Альпен-Адріа м.Клагенфурт (Австрія) та НАУ м.Київ (Україна). Угода передбачає студентські обміни, обміни викладацьким, науково-педагогічним складом ті іншими співробітниками, спільну науково-дослідну діяльність, участь у проектах та доступ до інформаційних джерел.

Першим конкретним кроком на шляху реалізації положень Угоди став робочий семінар представників консорціуму з 9 університетів країн ЄС та України на базі НАУ. 18-19 лютого 2013р. у Києві було проведено міжнародний семінар «Розвиток мережі університетських центрів підтримки інноваційної діяльності в галузі стійкого розвитку в Україні», присвячений підготовці проектної заявки за програмою TEMPUS-4. Разом з Альпен-Адріа університетом кафедра країнознавства і туризму НАУ відповідатиме за тематичний блок “Зелені інновації в туризмі”.

У лютому 2013 р. у рамках програми академічної мобільності викладачів Київ відвідав викладач Альпен-Адріа університету Олександр Хербст, який прочитав лекції студентам-магістрам спеціальності “Туризмознавство”.

У програмі студентськиих обмінів за час дії Угоди взяли участь 3 студентки кафедри країнознавства і туризму ННІ ІМВ НАУ. Альпен Адріа університет пропонує студентам стипендію у розмірі 500 евро щомісяця на 4 місяці стажування (разом 2000 євро) та покриває суму страхового внеску 54,11 євро щомісячно.

  1. Дідківська Альона  (зимовий семестр 2015/2016 рр. 1.10.2015-31.01.2016 – 12 кредитів, дисципліни: німецька мова, англійська мова, історія світового мистецтва, культурна історія Європи, образи та культура, соціологія, міжнародний маркетинг)
  2. Будкевич Ірина (літній семестр 2016 р. 1.03.2016 – 30.06.2016, 12 кредитів, дисципліни: менеджмент міжнародного сервісу, підприємництво та менеджмент інновацій, німецька мова, етика ЗМІ, ЗМІ та лідерство).
  3. Грицаюк Валерія (літній семестр 2017 1.03.2017 – 30.06.2017 12 кредитів, дисципліни: французька мова, німецька мова, англійська мова, ділова англійська мова, міжнародна поведінка споживачів, глобальні комунікації, менеджмент міжкультурного діалогу).

За умовами договору передбачено паритет кількості студентів, що братимуть участь у обміні (стаття 9 угоди про співробітництво), але поки відповідні умови  студентам з Австрії не були запропоновані.

Наприкінці  2015 р. Угоду про співпрацю було автоматично за згодою обох сторін продовжено на наступні 3 роки (до 2018р). Подальшому плідному співробітництву між кафедрою країнознавства і туризму НАУ  та  Альпен-Адріа університетом  м.Клагенфурт сприяло започаткування у 2015р. спільного дослідницького проекту Всесвітньої організації туризму та Центру досліджень миру та освіти при Альпен-Адріа університеті м. Клагенфурт з вивчення актуальних проблем розвитку міжнародного туризму.

Наразі ведеться перемовини про перепідписання Угоди між НАУ  та  Альпен-Адріа університетом м.Клагенфурт для продовження та активізації академічної мобільності студентів та викладачів кафедри міжнародного туризму та країнознавства.

 

Співпраця кафедри з Польською туристичною організацією

У жовтні 2011 року відбулася зустріч завідувача кафедри Балабанова Геннадія Васильовича і провідного фахівця Гришко Роксолани Осипівни з директором Представництва Польської туристичної організації Влодзімєжем Щуреком, в ході якої було обговорено можливості майбутнього співробітництва.

Першим конкретним кроком в рамках співпраці стало проведення у листопаді 2011 року в Інституті міжнародних відносин НАУ тематичного дня «Відкрий для себе Польщу». У рамках цього заходу відбулося відкриття фотовиставки «Соляна копальня Величка – видатна пам’ятка Світової спадщини ЮНЕСКО». Виставка користувалась популярністю серед викладачів та студентів.

 

Після відкриття фотовиставки директор Представництва Польської туристичної організації в Україні пан Влодзімеж Щурек прочитав лекцію для студентів п’ятого року навчання спеціальності «Туризм» на тему «Польський туристичний продукт на ринку України».

 

За спільною ініціативою НАУ і ППОТ було організовано і успішно проведено у березні 2012 року конкурс студентських наукових робіт «Польща туристична». У конкурсі взяли участь більше 30 студентів з різних ВНЗ України.

10-13 травня 2012 року студенти-переможці конкурсу «Польща туристична» Світлана Латиш (Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара); Дар’я Демченко, Ірина Пашкевич, Вікторія Кондусова, Віра Печковська (Національний авіаційний університет, спеціальність «Туризм»), а також завідувач кафедри країнознавства і туризму ІМВ НАУ проф. Г. Балабанов і провідний фахівець цієї кафедри Р. Гришко відвідали Малопольське воєводство Республіки Польща.

Відбулась зустріч із керівництвом та студентами Вищої школи туризму та екології (м. Суха Бескидзька). Під час візиту були обговорені перспективи співпраці між Національним авіаційним університетом і Представництвом польської туристичної організації в Україні, а також перспективи підписання договору про співпрацю між Вищою школою туризму та екології та НАУ.

У жовтні 2012 року кафедра країнознавства і туризму стала ініціатором проведення науково-практичної конференції «Взаємодія транспорту і туризму: тенденції, проблеми, перспективи». Одним із запрошених гостей був Кшиштоф Борковські професор, декан Вищої школи туризму і екології (Польща).

У 2013 році було підписано офіційну Угоду про співробітництво між Національним авіаційним університетом та Вищою школою туризму і екології. Кафедра розглядає співробітництво з польськими партнерами як пріоритетний напрям розвитку міжнародних зв’язків. Свідченням цьому є розробка проблематики українсько-польської співпраці в галузі туризму аспіранткою Гришко Р.О., яка обрала відповідну тему дисертаційного дослідження. Серед випускників кафедри громадяни різних країн: Російська Федерація, Білорусь, Туреччина, Сербія, Естонія, Угорщина, Азербайджан та ін.

 

Співробітництво з міжнародною компанією STAFFORENT

У 2020 р. кафедра міжнародного туризму та країнознавства започаткувало партнерство з компанією STAFFORENT. STAFFORENT міжнародна компанія з підбору персоналу на курорти Болгарії, що пропонує студентам кафедри міжнародного туризму та країнознавства цікаву програму літнього стажування. Цього літа Болгарію за програмою стажування відвідала студентка групи 314 Євгенія Денисівна Сорокіна.

 

Закрити меню